Dekanın Mesajı


Sevgili Öğrenciler,

2010 yılında eğitim-öğretime başlayan Fakültemiz bünyesinde, Gazetecilik, Radyo, Televizyon ve Sinema ile Halkla ilişkiler ve Tanıtım Bölümlerinde lisans eğitimi verilmekte; Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde ise Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı ile İletişim Anabilim Dalında tezli ve tezsiz yüksek lisans programları yürütülmektedir. 

Fakültemiz, medya sektörüne nitelikli, toplumsal sorumluluk bilincine sahip, eleştirel düşünme kabiliyeti gelişmiş iletişimciler yetiştirmek misyonuyla eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmektedir.

Nitelikli akademik kadromuzla birlikte geleceğin iletişimcilerini yetiştirebilmek için teorik derslere ilaveten Fakültemiz bünyesinde yayın yapan CÜ-Web TV ve CÜ-Radyonun yanı sıra radyo-kurgu atölyesi, televizyon stüdyosu, video kurgu odası, sinema atölyesi ve sinema salonu gibi imkânlarımızla da öğrencilerimizin saha deneyimi kazanmalarına ve projeler üretmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.

Sizlere çağın gereklerine uygun mesleki donanım kazandırmak; yeteneklerinizi geliştirmek; düşünen, araştıran, sorgulayan, mesleki etik ilkelerden taviz vermeyen iletişim uzmanları olarak yetişmenizi sağlayabilmek için bütün imkânlarımızla yanındayız. 

Geçmişi değerlendirerek, bugünü anlayarak ve geleceği planlayarak yürüdüğümüz bu yolda yanımızda olacak ve Ülkemizin geleceğinin inşasında İletişim Sektörüne değer katacak herkesi Fakültemize davet ediyoruz.

Prof. Dr. Ünal KILIÇ

Dekan V.

 

 

 

Yukarı